Facebook Creator Uygulaması Nedir?

Facebook Creator uygulaması, İçerik Stüdyosunun mobildeki asistanıdır diyebiliriz. Facebook sayfalarını yönetebilmenizi sağlar. Bu nedenle, sayfalarınızı aplikasyona bağladığınızdan emin olmalısınız. Buna karşın, mobil aplikasyonu ile birlikte gelen yeni özelliklerde mevcut. En çarpıcı olanı ise, içeriklerinizi mobil aplikasyonundan istediğiniz gibi planlayabilmeniz. Bu özellik hakkında daha detaylı bilgi için okumaya devam edin.

Facebook Creator Studio Mobil Uygulama Görseli
App store

Dijital Pazarlama Faaliyetlerinde Marka ve İşletmelerin Facebook ve Instagram’ı Tercih Etmesi Neden Bu kadar Önemli?

Facebook ve Instagram, çağımızın en etkili dijital pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştiği iki platform olarak öne çıkıyor. Küresel anlamda Facebook’un 2,4 milyar, Instagram’ın ise 1 milyar kullanıcısı bulunuyor. Böylesine etkileşimi yüksek iki platform söz konusu olduğunda, bu durum, markanızı kitlenize tanıtmak ve satışlarınızı arttırmak için tercih edebileceğiniz iki mükemmel araca dönüşüyor. Bireysel yada kurumsal kullanıcı olmanız fark etmeksizin, bir ürünün ya da hizmetin sosyal medyadaki ağlar üzerinden tanıtılması, reklamının yapılması ve marka bilinirliğinin artırılması ve hatta satışının gerçekleştirilmesi dahil bütün bu süreci kapsıyor olması, Facebook ve Instagram’ı markaların bir numaralı Booster iş ortağı olarak görülmesini sağlıyor. Bu durum, markaların dijital pazarlama faaliyetlerinde Facebook ve Instagram’ı tercih etmesinde ki önemli nedenini açıklıyor.

Markaların dijital pazarlama faaliyetlerinde Facebook ve Instagram’ı tercih etmesinin neden bu kadar önemli olduğundan bahsederken, Aslında diğer taraftan bu süreçte, ne kadar özverili olunması gerektiğinin de sinyallerini vermiş olduk. Yönetim süreci hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için bakabilirsiniz. Konuyu daha fazla dağıtmadan Facebook Creator uygulaması nedir, ne işe yarar bunlardan bahsedelim.

Facebook Creator App Ne İşe Yarar?

Creator uygulaması ile Facebook, bilgisayarı yanınızda taşıma zorunluluğunu ortadan kaldırarak, nerede olursanız olun akıllı telefonunuz ile işinizi yönetebilmenize imkan tanır. Sunulan kolay kullanıcı arayüzü ile yönetim sürecini basitleştirerek kullanıcısına esnek bir hareket alanı yaratıp, markasını Facebook ile büyütmeye kararlı olan işletmeler için oldukça kolaylık sağlar.

Facebook Creator Uygulaması Nedir? bölümünde planlayıcı özelliğinden bahsetmiştik. Peki bu ne anlama geliyor hemen açıklayalım. Günün hangi saatinde içeriklerinizin paylaşılmasını istiyorsanız, o saate göre içeriklerinizi planlayarak paylaşım yapabilirsiniz. Dolayısıyla kitlenizin en aktif olduğu saatlere göre paylaşım yapabilir ve etkileşimlerinizi üst seviyede tutabilirsiniz. Önemli bir diğer konu ise, sadece Facebook Sayfanız için içerik planlayabilirsiniz. Instagram hesabınıza bağlı bir Facebook sayfanız olsa bile Instagram hesabınızda paylaşım yapmamaktadır. Önümüzde ki zamanlarda bunun için bir güncelleme gelmesini dört gözle bekleyeceğiz.

Facebook Creator Studio Mobil Uygulama Kullanıcı Arayüzü Görsel
Facebook Creator Studio Mobil Uygulama Gönderi Paaylaşma Görseli

Facebook Creator App İle Neler Yapabilirsiniz?

 • İstatistiklere erişme
 • Gönderi içeriklerini yönetme
 • Bildirimleri görme
 • Hedef kitlenizle iletişim kurma
 • Sayfalar arasında geçiş yapma
 • Parmağınızı aşağıya kaldırarak uygulamayı yenileme

İstatistiklere mobil cihazdan erişebilme olanağı

İstatistiklere erişerek içeriklerinizin nasıl performans gösterdiğini, kitlenizin içeriklerinize nasıl tepki verdiğini ve potansiyel kazançlarınızı anlayabilirsiniz.

Şunları görüntüleyebilirsiniz;

 • 3 Saniyelik Görüntülemeler
 • 1 Dakikalık Görüntülemeler
 • Net Takipçi Sayısı
 • Kazançlar
 • Geri Dönen İzleyiciler
 • Görüntülenen Ortalama Dakika
 • Toplam Etkileşim
 • Yorumlar
 • Paylaşımlar
 • İfadeler

Gönderi içeriklerini yönetebilme imkanı

İçeriklerinizin görünme şeklinde ve yayınlanma zamanında değişiklikler yapabilirsiniz. Video başlıklarını ve açıklamalarını düzenleyebilir, gönderileri silebilir veya süresini bitirebilir, gönderi taslaklarını yayınlayabilir veya planlanmış gönderilerinizi yeniden planlayabilirsiniz.

Bildirimleri takip etme ve görebilme

Bildirimleri görerek etkinlikleri oldukları anda öğrenebilirsiniz.

Gerçek zamanlı iletişim kurabilme

Mesajlar ve yorumlar sayesinde hedef kitlenizle gerçek zamanlı olarak etkileşim ve iletişim kurun. Size gönderilen mesajları ve gönderilerinize yapılan yorumları yanıtlayabilirsiniz.

Sayfalar arasında geçiş yapabilme ile çoklu yönetim

Uygulamadaki herhangi bir sekmede Sayfanızın profil resmine dokunup geçiş yapılacak Sayfayı seçerek bir Sayfadan diğerine gidin. Diğer Sayfalarınızdan birine gitmek için arama kısmını da kullanabilirsiniz.

Facebook Creator Uygulamasına Benzer Ücretsiz Uygulamaların Kaderi

Konunun sonunda, sizinle değerli olduğunu düşündüğüm ücretsiz uygulamaların bahtsız kaderinden bahsetmek istiyorum. Genellikle son derece faydalı ve ücretsiz olan bu tür uygulamaların, hazır sermayeden yemesine karşın, geri kazanımının olmaması, yapılan PR çalışmasının da etkisiz olmasıyla sonuçlanıyor. Buda demek oluyor ki, reklam ve tanıtım çalışmaları yetersiz kaldığı için kullanıcıların böyle bir uygulamadan haberleri bile olmuyor. Bunun gibi yüzlerce örneği araştırma yaptığınız takdirde Google sizin için sonuçlandırabilir. O yüzden bu konu hakkında sizlere tavsiyem, ücretini ödeyip bir hizmet satın almadan önce böyle bir hizmetin ücretsiz olarak sunulmuş olabileceği ihtimalini düşünmenizdir.


Küresel boyutta, etkin iş geliştirme stratejileriyle satış süreci oluşturma ve satış artırma becerilerimizi e-posta listemize kaydolarak doğrudan gelen kutunuza gönderilmesini sağlayın!

İşleniyor…
İşlem başarılı! Listeye girdiniz.


İlgili İçeriklere Göz Atmak İsteyebilirsiniz

Müşterinin Satın Alma Kararını Nasıl Tetikliyoruz?

Müşterilerinizin Satın Alma Kararını Tetikleyebilmek İçin Öncelikle Seçim Yapmalarını Kolaylaştırın! markalar arasında seçim yaparken satın almaya iten faktörler nelerdir, satın alma kararımızı zorlaştıran faktörler nelerdir, bu faktörleri minimilize etmek için dünya üzerinde hangi çalışmalar yapılmaktadır öncelikle bunları analiz edelim.

Pandemi Gibi Belirsiz Dönemlerde Yerel İşletmenizi Nasıl Büyütürsünüz?

Şüphesiz pandemi gibi belirsiz dönemler, yerel bir işletmeyi büyütmek için zor dönemlerdir. Koronavirüs muhtemelen sizi, çalışma şeklinizde büyük değişiklikler yapmaya zorladı. Gerekli hamleler yapılmazsa varlığınızı tehdit etmekten daha öteye geçecek. Böyle bir zamanda yerel işinizi büyütmeniz kesinlikle hala mümkün. Sadece bu konuda akıllı olmalısınız.

E-ticaret ve Otomasyon Pazarlama Teknolojisi

Son yıllarda teknolojinin hızla gelişmesi, algoritma ve yapay zeka bileşenlerini bir araya getirerek Otomasyon girişimlerini büyük ölçüde arttırdı. Bu konuda ki girişimlerin yaygınlaşması en başta E-ticaret sektörü olmak üzere bir çok sektöre katkı sağladı. Bu durumdan en büyük payını alan taraf E-ticaret sektörü oldu.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s