Başarısını Funnel ve CRM Stratejisine Borçlu Olan Markalar: NETFLİX, CRAZYEGG VE ANNMARİE

Vakayı incelemeden önce, Funnel ve CRM Müşteri İçerik Yönetimi hakkında yeterince bilgi sahibi değilseniz, sizler için hazırladığımız içeriklere göz atmak isteyebilirsiniz.


Satış huninizi planladınız. Müşterilerinizin izleyeceği satış rotasını biliyorsunuz. Bloğunuz hazır ve çalışıyor, kurşun mıknatıslarınız yerinde, ikna edici e-posta otomatik yanıtlayıcınız kullanıma hazır ve satışlarınızın tavan yaptığını hayal edebilirsiniz. Boom.

Ama bu şekilde yürümüyor, değil mi?

Yeterince müşteri çekemiyorsunuz ve satışlar vasat. Diğer tüm markaların başarılı pazarlama hunileri var ve zahmetsizce büyük satışlar elde ediyorlar. Onlar neyi doğru yapıyorlar da, siz yapamıyorsunuz? Satış huniniz neden müşteri ve satış sızdırıyor?

Bu içerikte, 3 markayı ve gelişen pazarlama hunisi vaka örnekleri ile birlikte inceleyeceğiz. Bu sayede, yapılmaması gereken hataları tespit ederek, işiniz için nasıl para kazandıran bir pazarlama hunisi oluşturabileceğimizi anlamanıza yardımcı olacağız.

Ama önce pazarlama hunisinin tam olarak ne olduğunu anlayalım.

Pazarlama hunisi, müstakbel müşterilerinizin sizi ilk duydukları andan, sizden satın almaya başladıkları zamana kadar izledikleri bir yoldur. Müşterilerinizin, elinden tutuyorsunuz ve aradaki tüm adımları beraber atarak, emin adımlar ile satışa doğru ilerlemesini sağlıyorsunuz.

Satış ve Pazarlama hunisi görüntüsü

4 temel adımı vardır. Pazarlama dünyasında AIDA olarak da bilinir.

  • AwarenessFarkındalık” : Potansiyel müşterileriniz markanızın varlığından haberdar olur,
  • Interestİlgi” : Markanız hakkında daha fazla bilgi edinmek isterler ve sunduğunuz teklif ile ilgilenirler,
  • DecisionKarar” : Sorunlarını bilirler. Araştırma yaptılar. Şimdi satın almak istedikleri ürünlerle karşılaştırıyorlar ve farklı seçenekler düşünüyorlar. Yani, onları kibarca doğru yöne (kendi teklifinize doğru) dürtüyorsunuz.
  • ActionEylem” : Satın almaya hazırlar, bu yüzden onlar için acısız bir süreç haline getiriyorsunuz. Artık resmen sizin müşterileriniz.

Şimdi, aşağıdaki 3 markanın imparatorluklarını nasıl inşa ettiklerini ve bu satış hunisi örnekleriyle satışları nasıl katladıklarını ele alalım.

1.CrazyEgg

Çevrimiçi pazarlama dünyasının en sıradan ziyaretçileri bile Crazy Egg’i duymuştur. Web sitenizdeki müşteri davranışını keşfetmenize ve analiz etmenize yardımcı olan bir web sitesi optimizasyon aracıdır.

Büyük bir kitleye ve hoş, kalın bir müşteri listesine sahip olmasına yardımcı olan kapsamlı bir pazarlama hunisine sahip.

Farkındalık

Başladıklarında, kapsamlı bir mali destekleri yoktu ve pazarlamalarına fazla yatırım yapamıyorlardı. Bu yüzden popüler blog sahiplerine (Techcrunch, Mashable, vb.) 99 $ ‘lık ücretsiz Crazy Egg hesabı sundular ve bir inceleme karşılığında konferanslarda konuşma yaptılar. Ayrıca, trafiği artırmak için Facebook reklamlarından büyük ölçüde yararlandılar.

Satış Funneli : Adım 1

CrazyEgg dönüşüm oranı sıcaklık haritası
Facebook Reklamı
Kredi : VideoFruit

Ancak asıl itici güç Crazy Egg bloğuydu. Bu niş, çok sayıda insana hitap eden yüksek kaliteli içeriğe sahiptir. Bu bloğu anahtar kelimeler kullanarak, onları e-posta aboneleriyle, sosyal medyada, etkileyiciler aracılığıyla ve bir dizi başka etkili stratejiler kullanarak tanıttılar.

CrazyEgg blog trafik kaynakları similar web görüntüsü
Kredi : Similar Web

İlgi

Hedef kitleleri çok sayıda web sitesine akın etmeye başladığında, onları potansiyel müşteriye dönüştürmek zorunda kaldılar.

Blog yazısının sonuna, CrazyEgg aracının 30 günlük ücretsiz deneme sürümünü sunan bir açılır pencere eklediler. Ayrıca bloga yerleştirilmiş başka CTA’lar da var. Gibi,

CrazyEgg açılış sayfası iletişim adresleri toplama kampanya görüntüsü

Bu aşamadaki temel amaç, e-posta adreslerini almaktır, böylece lider yetiştirme sürecini başlatabilirsiniz.

Crazy Egg daha sonra abonelerine e-postalar göndererek onlara yeni makaleler hakkında bilgi verir ve onları Crazy Egg’in ana sayfasını ziyaret etmeye teşvik eder.

Karar

Şimdi, insanlar ana sayfaya geldiklerinde, ısı haritasını almak için web sitelerinin URL’sini girmeleri isteniyor. Bu sayfadaki kopya, görsel olarak dikkat dağıtıcı unsurlar olmadan ikna edici ve isabetlidir. Bu, büyük bir dönüşüm oranı yükselticisidir.

CrazyEgg web site url girişi

Web sitesi URL’lerini girdikten sonra, fiyatlandırma sayfasına yönlendirilirler. Hemen bir ödeme planı seçebilirler veya sayfadan geri dönebilirler.

CrazyEgg ödeme planları görüntüsü

Geri dönmeleri durumunda, onları geri gelmeye ikna etmek için bilgilendirici içerik ve yardım içeren bir dizi lider besleyici e-posta gönderilir.

Aksiyon

Kullanıcı bir ödeme planı seçtikten sonra, ayrıntılarını doldurmak için faturalandırma sayfasına yönlendirilir. Yüksek dönüşüm sağlayan bir kayıt sayfasının tüm doğru öğelerine sahiptir. Sosyal kanıt, eksiksiz bir SSS bölümü ile birlikte oradadır.

CrazyEgg ödeme sayfası görüntüsü

2.Annmarie

Annmarie Gianni Cilt Bakımı, insanlara ‘doğal ve organik cilt bakımı’ sağlamaya inanan bir cilt bakım markasıdır. İnsanların organik cilt bakımına ilgi duyduklarını biliyorlardı, ancak bu insanları bulmak ve müşteriye dönüştürmek için başarılı bir satış hunisi oluşturmaları gerekiyordu.

Satış hunileri süper başarılıydı. Sadece 2 ayda 200.000 $ ve 20.258 olası satış elde ettiler.

Nasıl olduğunu öğrenelim.

Farkındalık

Farkındalığı artırmak için Pinterest, Instagram, Facebook ve Twitter’da sosyal medya profilleri oluşturdular. Bloglarında cilt bakımı ile ilgili ilginç bilgilendirici yazılar yayınladılar ve onları sosyal medyada tanıttılar.

Annmarie tanıtım kampanyaları görüntüsü
Bu stratejiler, insanları Annmarie web sitesine yönlendirdi.

İlgi

Trafiği abonelere dönüştürmek için, başlangıçta bir web sitesi ve blog için “Nasıl harika görüneceğine ve hissedileceğine dair ÜCRETSİZ ipuçları alın” seçeneğine sahiplerdi. Ayrıca, ilk satın alma işleminde %10 indirim ve Savvy Shopper açılır penceresi için bir tercih yaptılar. Ancak dönüşüm oranları düşüktü.

Taktik değiştirme zamanı gelmişti. Bu yüzden, testler oluşturmak için bir test yazılımı kullanmaya ve bunları insanları bu testlerle meşgul etmek için bir kurşun mıknatıs olarak kullanmaya karar verdiler. Tercihlerini “Cilt Puanınız Nedir?” İle değiştirdiler ve bunu en yoğun trafiği olan sayfalarına – web sitesi ana sayfasına ve blog sayfalarına – yerleştirdiler.

Ayrıca, bu testi sosyal medya kanalları aracılığıyla, özellikle de Facebook reklamları aracılığıyla tanıttılar.

Annmarie Sağlık Cilt Testi Görüntüsü

Karar

Testi tamamlayıp katılmayı seçen katılımcılara teklif verildi;

  • 10 dolara ücretsiz gönderim için örnek bir cilt bakım seti,
  • The Toxic Free Home Guide adlı ücretsiz bir E-kitap,
  • ve bir sonraki satın alma işlemlerinde 10 dolarlık bir kupon.
Annmarie Promosyon ve Kampanyaları Görüntüsü

Bu, onları 10 $ ‘lık kuponlarını satın alabilecekleri ve daha sonra kullanabilecekleri ‘Mağaza’ sayfasını ziyaret etmeye teşvik etti.

Mağaza sayfası, teklifi yüksek dönüşüm sağlayan bir sayfa haline getirmek için tüm doğru öğelere sahiptir.

  • İncelemeler sekmesi
  • Öne çıkarılan ögeler
  • Ve satışları teşvik etmek için örnek bir kit teklifi
Annmarie Promosyonu Ürün özellikleri görüntüsü

Aksiyon

Müşteriler sepetlerini doldurduktan sonra, ödeme yapmayı veya alışverişe devam etmeyi seçebilecekleri ödeme sayfasına yönlendirildiler. Ödeme yapmayı seçtikten sonra, ayrıntılarını doldurmak ve paketlerini almak için faturalandırma sayfasına yönlendirildiler.

Bu sorunsuz süreç, sadece 2 ayda 200.000 dolar ve 20.258 olası satış elde etmelerine yardımcı oldu ve işlerini büyütmeye devam ediyor.

3.Netflix (ve sakin ol)

Netflix , bir önceki yıla göre yüzde 35 büyüme ile 8,3 milyar dolarlık küresel akış geliri elde etti. Etkileyici rakamlar, sizce de öyle değil mi?

Bu başarının çoğu, hayatı gerçekten kolaylaştıran harika bir ürün olduğu gerçeğine bağlanabilirken, kullandıkları parlak pazarlama taktiklerine de kredi verilmesi gerekiyor.

Farkındalık

Netflix, insanları çekmek için sosyal medyayı kullanma konusunda uzmandır. İlginç klipler ve doruk sahneleri aracılığıyla izleyicileri yeni şovlar hakkında bilgilendirmek için Twitter, Facebook ve proaktif çalışmaları kullanıyor. Sosyal medyada aktif olan basın kuruluşları da sıklıkla Netflix’i ve gelecek şovlarını tanıtır.

Netflix sosyal medya pazarlaması film tanıtımı

Ayrıca, sosyal medyada ki müşteri hizmetleri bir yankı uyandırmayı seviyor. Hızlı ve eğlenceliler.

İlgi

Netflix’in minimalist ve basit bir ana sayfası var. Aboneler için büyük bir endişe kaynağı olan riski tersine çevirme politikasını açıkça belirtiyor. Yinelenen bir ücret olduğu için, insanlar her ay ödemeleri iptal etmek veya sonlandırmak için bir yol sunmayan markalardan, hizmet almaktan ve taahhüt vermekten korkuyorlar. Ve bu nedenle, Netflix müşterilerinin tüm şüphelerini ve korkularını ortadan kaldırmak için ”1 ay ücretsiz kullanım hakkını, istedikleri zaman üyeliklerini iptal edebilme koşuluyla” ana sayfalarında ‘Bir aylığına ücretsiz katılın’ butonu ile belirtmektedir. Bu harika bir stratejik hareket.

Karar

Netflix, müşterilerine 3 mevcut plan sunarak birini seçmelerini ister. Müşteriler, beğenilerine uygun bir plan seçebilir ve kaydolmaları istenen sonraki sayfaya geçebilirler.

Netflix ödeme planı görüntüsü

Aksiyon

Müşteriler e-posta adresleri ve adlarıyla kaydolduklarında, sonunda faturalandırma sayfasına yönlendirilirler. Faturalandırma sayfası, dikkat dağıtıcı unsurlar olmadan temiz ve sizi neşelendiren ve bilgilerinizi girmeye teşvik eden eğlenceli bir mesaj içerir. Yüksek dönüşüm sağlayan bir faturalandırma sayfasının tüm doğru öğelerine sahiptir.


Pazarlama zor, değil mi? Ama büyük ödüller alıyor

Satış hunileri ilk başta korkutucu görünüyor. Ancak bunların derinliklerine daldığınızda, aslında oldukça basit olduklarını anlarsınız. 4 adımlı temel bir süreçtir AIDA. Başlangıçta bu süreçte tökezleyebilir, düşebilir ve nefret edebilirsiniz, ancak birebir danışmanlık hizmetimiz ile bize bağlı kalarak bu süreyi kısaltabilir ve gerekli yönergelerimizi izleyerek başarınızı test etmeye devam edebilir ve kendinizi devlerin arasında bulabilirsiniz.

Umarım bu satış hunisi örnekleri size yatırım konusunda yardımcı olmuştur! Satış huninizi oluşturmak ve daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmak ile ilgileniyorsanız, aşağıda ki formu doldurarak bizimle iletişime geçin.

PROMOSYON
NOT: Yalnızca sınırlı süre boyunca geçerli olacaktır.

Yapay zeka gücüne sahip eşsiz otomasyon araçları ile;
Korkularınız Gardiyanınız değil, Danışmanınız olsun!


DijitalBilgin ile iş yükünüzü hafifletirken satışlarınızı artırın!
Aşağıda ki formu doldurarak, hemen %20 indirim fırsatına sahip olun!


İlgili İçeriklere Göz Atmak İsteyebilirsiniz

Açılış Sayfası ”Landing Page” Nedir?

Açılış sayfası nedir? Açılış sayfası ne işe yarar? Açılış sayfasının mantığı nedir ve nasıl senaryo oluşturulur? Onu diğer sayfalardan farklı kılan nedir? Açılış sayfaları neden bu kadar önemli? İzninizle bu soruların cevaplarını verelim.