Customer Relationship Management

İlk olarak, İşte E-posta Pazarlamacılığı Hakkında Birkaç Şaşırtıcı Gerçek:
E-posta pazarlama en iyi ROI (yatırım getirisine) sahiptir: Orijinal yatırımınızın her 1 $ ‘ı için en az 30 $ geri alabilirsiniz. Günde neredeyse 250 milyar e-posta gönderiliyor. E-posta, sosyal medya ve diğer çevrimiçi pazarlama taktiklerinden daha iyi etkileşim ve dönüşüm oranlarına sahip olmaya devam ediyor.

Neden bir E-posta Pazarlama Aracı Kullanmalı?
E-posta pazarlama araçları, e-posta listenizi hızlı ve kolay bir şekilde büyütmenize ve yönetmenize olanak tanır. Bu araçlar, web siteniz veya sosyal medya için kullanımı kolay formlar aracılığıyla e-posta adreslerini yakalamanıza izin vererek size zaman kazandırır.

Geleneksel E-posta Hizmeti
E-postalarınız gönderildikten sonra; Açıldı mı, kim açtı, kimler reaksiyon gösterdi, linke tıkladı mı gibi birçok etkili pazarlama yapmanızı sağlayacak veri elde edersiniz. Ardından, yatırım getirinizi daha da artıracak olan, maili açmış ve reaksiyon göstermiş kişilere odaklanabilirsiniz. Bir e-posta pazarlama aracı olmadan, normal e-posta istemciniz aracılığıyla e-posta gönderirsiniz. Ancak, e-postaları güvenilir bir şekilde planlamanıza veya oluşturmanıza izin vermez. Bu durum gönderdiğiniz e-postaların spam olarak etiketleneceğinin bir işaretidir. Ayrıca her e-postayı birer birer göndermeniz gerekir. Dolayısıyla, müşterileriniz ile sürekli iletişim halinde olmanız gerektiği düşünülürse büyük bir problem!


CRM E-posta Pazarlama Hizmeti
CRM hizmeti e-posta istemcinizi uluslararası standartlarla işleterek güvenilir kılar. Omnichannel ”Çok Kanallı” pazarlama bileşenleri ile tekrar satış sürecini bir otomasyon sistemine dönüştürür. Sistemin bir kere SSS formatında kurgulanması yeterlidir. Bu sayede büyük ölçüde zamandan tasarruf edilmiş olunarak, gönderilen e-postaların alıcılara doğru bir şekilde ulaşmasını sağlar. Sistem strateji kurgusuna göre, pazarlama ve satış yapabilir ve e-postalarınızın güvenilir olarak işaretlenmesi sağlayarak maillerinizin spam ve gereksiz klasörlerine düşmesini engeller. Bu nedenle kesinlikle bir e-posta pazarlama aracına ihtiyacınız var!


3’ü 1 Arada Hizmetler


3’ü 1 arada hizmet kategorimiz birbirinin devamı şeklinde olan bileşenlerden oluşturulmuştur. Hepsi bir arada kullanıldığında maximum düzeyde verim alınacağı başarı testlerimiz sonuçlarında kanıtlanmıştır. Herhangi bir neden dolayı, 3ü 1 arada hizmetlerimizin hepsinden faydalanamayan müşterilerimiz için en az 2 hizmet modülümüzün kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Gerekli pazarlama alt yapınız var ise tek hizmet ile de faydalanmanız mümkün.

1. Facebook Reklam Yönetimi : Hedef kitle analizi, A/B Testleri ile Hedef Kitle Belirleme, CRM hizmetlerine devretmek için müşteri veri tabanı oluşturma ve genişletme, kısa ve uzun vade de satışlar ve daha fazlasını sunmaktayız.

2. CRM Müşteri İçerik Yönetimi : Omnichannel ”Çok Kanallı” pazarlama bileşenleri ile, Olası satış yaratma, Hedef kitle bölme ile özelleştirilmiş kampanyalar, Tekrar satış stratejileri, Müşteri sadakati yaratma, Sadakat elçileri programları, Satış artırma ve daha fazlasını sizlere sunmaktayız.

3. Funnel : Web sitesi olanlar veya olmayanlar için kampanya odaklı satış sayfasıdır. Reklam kampanyaları ile doğrudan satış, Satış odaklı kitle veri tabanı oluşturma ve genişletme, Müşteri sızdırmayan Satış Süreci ile Kitleyi yineleyen satışlar için maximum seviyede ısıtır. Tekrar satış kampanyaları ile kitle hedefleme, Kitle ayrıştırma ”soğuk-ılık-sıcak”, Kitlesel satış ve daha fazlasını sunmaktayız.


CRM Müşteri İçerik Yönetimi


Omnichannel ”Çok Kanallı” pazarlama bileşenleri ile müşterilerinizi hobi ve ilgi alanlarına göre kitlelere bölerek kişiselleştirilmiş kampanyalar ile satışa ısındırın. Ve müşteri ilişkilerinizi, hiç bitmeyecek bir satış sürecine çevirin.


Küçük ve orta ölçekli işletmeler için 360 derece müşteri içerik yönetimi. 4 temel CRM özelliği ile Davranışsal Hedefleme ve Satışları Arttırma imkanı tanıyan E-posta pazarlama otomasyon hizmetiyle karşınızdayız.

 • CRM Kurulumu : Mevcut satış kanallarınız ile otomasyon sistemini entegre ederek satış sürecinizin sorunsuz işlemesine zemin hazırlıyoruz.
 • CRM Kurulum ve Danışmanlık : Bütün kurgulama sürecini bizim üstlendiğimiz hizmet modelidir. Aşağıda bahsedilen 4 adımı içerir. Kısa bir sürede başarısı kanıtlanmış sonuçları elde etmek için kurgulama sürecini bize devredin ve oluşabilecek tıkanık noktaları danışmanlık hizmetimiz sayesinde aşın. Siz sadece işinizin büyümesini izleyin, ne dersiniz?
 1. Hedef kitle veri analizi

Her şeyden önce, küçük işletmelerin tüm müşteri bilgilerini toplamaya başlamak için merkezi bir konuma ihtiyaçları vardır. Hedef Kitlenizin, iletişim bilgileri, satış faaliyeti, satış deneyimleri, iç görüleri, çoğunlukla konumları, en çok hangi mesajlarla etkileşimde bulundukları kaydedilir.

 1. Kilit pazarlama kanallarıyla kusursuz bağlantı

Özellikle küçük veya satış gücü hiç olmayan işletmeler için pazarlama, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi satmanın önemli bir parçasıdır ve mümkün olduğunca özel olarak tasarlanması gerektiğine inanıyoruz.

 • Tasarım; Etkileşimi yüksek temalar tasarlayarak kullanıcı deneyimini satışa odaklıyoruz.
 1. Kampanya başarı optimizasyonu test etme ve yineleme yeteneği
 • Büyüyen bir işletme olarak, hedef kitlenizin kim olduğu ve tercihlerinin neler olduğu hakkında öğrenmeniz gereken verileri sağlıyoruz.
 • Kanallarınızın nasıl performans gösterdiğini kolayca görmenize, hedef kitlenizin pazarlamanızla nasıl etkileşim kurduğuna dair iç görüler elde etmenize ve bu bilgileri kampanyalarınızı ayarlamak için kullanmanıza yardımcı oluyoruz.
 1. Büyümenize yardımcı olacak araçlar

Hedef kitle verilerini toplamak ve bu bilgileri, hitap edilmesi gereken doğru kitleye uygulamak önemlidir.

 • İşletmeniz için potansiyel yeni müşteriler ve müşteri sadakatini artıracak stratejiler geliştiriyoruz.
 • Özellikle bütçeye ve kaynaklara sınırlı erişimi olan küçük işletmeler için, kitle bilgisi ve pazarlama bütçesini daha da ileri götürmek için önemli bir kaynak sağlıyoruz.
 • Bu sayede kimin satın alma olasılığı en yüksek olduğunu tahmin ederek, kaynakları önemli olacakları yerlere odaklıyoruz.
CRM KURULUMU3.000
TL
1 Adet Açılış Sayfası Tasarımı
Web site Entegrasyonu
Sosyal Medya Entegrasyonu
Google Analytics Entegrasyonu
Facebook Pixel Entegrasyonu
Kampanya Sayfaları İçin Analitik Araçları
GDPR Uyumluluğu
CANSpam Uyumluluğu
AntiSpam Uyumluluğu
Birden Fazla Satış Kanalı Entegrasyonu
CRM KURULUM + DANIŞMANLIK5.000
TL
Açılış Sayfası Tasarım + Revize
Olası Satış Yaratma Senaryoları
Müşteri Destek Hizmetleri İçin Çoklu Yolculuk Oluşturma
Satış Artırma Senaryoları
Tekrar Satış Hedefleme Senaryoları
Davranışsal Hedefleme
Özel Markalama
Dinamik İçerik Oluşturma
Satış Odaklı Şablon Tasarımları
Birebir Danışmanlık🧩
Ücretlere otomasyon maliyeti dahil değildir. İşletme hedeflerine göre maliyetler değişkenlik gösterebilir.

CRM Müşteri İçerik Yönetimi (Büyük İşletmeler)


Büyük ölçekli işletmeler için Omnichannel ”Çok Kanallı” pazarlama bileşenleri ile 360 derece müşteri içerik yönetimi. Daha fazla özelleştirme olanağı ile, yüzbinlerce hatta milyonlarca kitleyi bir arada yönetmek ve bu kitlenin her istemcisine cevap verecek niteliğe sahip olmak, yüksek satışlar için elverişli ve en ideal ortamdır. Büyük ve gelişmiş işletmelerin ihtiyaç ve problemlerini biliyoruz. Müşteri içerik yönetimi ile birlikte satış sürecini bir arada kurguluyoruz. Sofistike yaklaşımımız ile korkularınızı arzularınıza dönüştürüyoruz.

CRM Kurulum ve Danışmanlık : Bütün kurgulama sürecini bizim üstlendiğimiz hizmet modelidir. Bu sayede spesifik ve dikey yönde öğrenme eğrisinin zorluğunu geride bırakın. Kurgulama sürecini bize devredin ve oluşabilecek tıkanık noktaları danışmanlık hizmetimiz sayesinde aşın. Siz sadece işinizin büyümesini izleyin, ne dersiniz?

 1. Hedef kitlenizi ve müşteri listenizi büyütün

Yerleşik açılış sayfaları aracılığıyla potansiyel müşterileri otomatik olarak yakalayın, daha fazla ziyaretçiyi potansiyel müşteriye dönüştürün ve gelişmiş segmentasyon ile kişilerinize otomatik olarak yeni müşteri adayları ekleyin

 1. Güçlü takip ile potansiyel müşteri dönüşümünü artırın

Müşterilerimizin % 82’si yönetim sürecini bize devrederek dönüşüm oranlarını artırdı.

 • Güçlü segmentasyon ile doğru mesajı doğru kişiye iletiyoruz
 • Potansiyel müşterilerin çatlaklardan düşmemesini sağlamak için kurşun geçirmez otomasyon yönetimi kurguluyoruz
 • Müşterinizin eylemlerine göre potansiyel müşterilere tamamen özelleştirilebilir mesajlaşma
 • Kampanya Oluşturucumuz, yeni potansiyel müşterileri otomatik olarak etiketler, görevler atar ve müşteri eylemlerine göre e-postalar gönderir.
 1. Satış sürecini kolaylaştırın ve otomatikleştirin

Bir sonraki seviye otomasyon stratejilerimiz, daha fazla potansiyel müşteriyi satışa dönüştürür.

 • Satış ekibinize otomatik olarak görev atayın
 • Herhangi bir kanalda potansiyel müşterilerinizi takip edin
 • Tekrarlayan dahili süreçleri otomatikleştirin
 1. İşletmenizi çevrimiçi olarak ölçeklendirin

İşletmenizi tam otomatik, sorunsuz çalışan bir e-ticaret işlemine dönüştürün. Danışmanlığımız, ürün ve hizmetlerinizin hem tek seferlik hem de yinelenen satın alımları için her şeyi yönetmeye imkan tanır.

 • Küreselleşin. Yurt dışına ödeme probleminiz olmadan satışlar yapın
 • PayPal ödemesi, Stripe, Venmo ve PayPal Kredisi gibi genişletilmiş bir seçenekler menüsü ile ödemeyi her zamankinden daha kolay ve güvenli hale getiririz.
 1. Eyleme dönüştürülebilir analizlerle yatırım getirinizi maximum seviyeler çıkarın

Otomasyon Analytics özelliği, günlük raporlar aracılığıyla kampanyalarınızdaki ROI-yatırım oranını kolayca görmenizi sağlar. Analytics ile hızlı bir şekilde bilinçli kararlar alabilir ve zamanınızı ve çabalarınızı aşağıdakilere odaklayabilirsiniz:

 • Derin iç görüleri ortaya çıkarın
 • Gizli büyüme fırsatlarını belirleyin
 • Etkileşimi iyileştirin ve gelirinizi artırın

CRM KURULUM + DANIŞMANLIK8.000
TL
Birebir Danışmanlık🧩
Potansiyel Müşterileri Organize Edin📌
İletişim Yönetimi
Kişi Segmentasyonu
Kaydedilmiş Aramalar, Filtreler ve Kişi Listeleri
Görevler
Web formları
Açılış sayfaları
Şirket kayıtları
Kurşun puanlama
Özelleştirilebilir Gösterge Tablosu
Daha Fazla İş📌
Alıntılar
Randevular
Satış Hattı
Bağlı Kalın📌
E-posta pazarlama
A/B e-posta testi
E-posta senkronizasyonu (Gmail, Outlook)
Ödeme Alın📌
Faturalar
Tek seferlik ödemeler
Yinelenen ödemeler
Alışveriş kartı
Ödeme sayfaları
Sipariş formları
İşi Otomatikleştirin📌
Hatırlatmalar
Akıllı Formlar
Kampanya Oluşturucu Otomasyonu
Pipeline otomasyonu
API (Entegrasyonlar)
Raporlama Yönetici ve Destek📌
Raporlar
Analitik
Varsayılan kullanıcı rolleri
Özel kullanıcı rolleri
Bağlı kuruluş yönetimi
Sohbet ve uzman telefon desteği
Veri taşıma desteği
Ücretlere otomasyon maliyeti dahil değildir. İşletme hedeflerine göre maliyetler değişkenlik gösterebilir.

Sosyal Medya Pazarlama


Proaktif reklam ve pazarlama ile marka bilinirliğinizi artırın ve potansiyel müşteri kitlenizi oluşturun ya da genişletin. Minimum bütçe ile maximum kazanç sağlayacağınız, etkili A/B testleri ile algoritma botlarını ”Proaktif” olarak nasıl beslediğimizi öğrenmek için bizimle çalışın.


Küçük, orta ve büyük ölçekte ki işletmeler için, sosyal medya platformların da hedef kitlenin ihtiyaçlarını analiz ediyoruz. Pazarlama karmamızı kitlenin, istek ve ihtiyaçları üzerine kurgulayarak etkili kampanya ve reklam stratejileri tasarlıyoruz. Video, Görsel, İçerik, Metin kombinasyonlarını bir arada kullanarak A/B testleri ile nihai sonuca ulaşıyoruz.

 • CRM-Müşteri İçerik Yönetimi hizmetleri ile Sosyal Medya Pazarlama Entegrasyonu verimliliği maximum seviyelere taşır,
  bu sayede:
 1. Reklamlar, müşteri verilerini çekmeye yönelik olur ve tekrar satış yapabilmeyi garantileyen formatlar ile reklamlar çıkılır:
 • Ziyaretçilerinizi müşterilerinize dönüştürebilmek için iletişim adreslerini toplayarak, müşteri veri tabanı oluşturabilir ve işletmenize satış için hazır bir hedef kitle sunabiliriz.
 • Ham verilere bir anlam kazandırarak, müşterilerinizi satışa tetikleyecek donelere dönüştürebiliriz. Müşteri ilişkilerini bir satış sürecine çevirerek, müşterilerinizi sürekli olarak satışa ısındıracak faaliyetler gerçekleştiririz.
 • Yatırımınızı tekrar hedefleme stratejileri ile sürekli büyüyen bir kazanca dönüştürebiliriz.
 1. Reklam ve Kampanyalara göre hedef kitle ayrıştırılabilir. Müşteri odaklı hedeflemeler ile müşteri memnuniyeti sağlanır:
 • Ayrıştırma, kitlenin ilgi, istek ve arzularına göre tekrar satış stratejileri geliştirmemize olanak tanır.
 • Kitlenin ihtiyaç ve beklentileri üzerine yoğunlaşmak satış olasılığını artırır.
 • Kitleyi bölmek, kişiselleştirilmiş kampanyalar düzenlemeye imkan tanır, yinelenen satışlar garantilenir.

  SONUÇ: İş yükü hafifletilerek, zamandan tasarruf edilir. Bu, hedef kitlenin nabzını anlık takip etmek, satışları hızlandırmak ve gelecek için esnek kabiliyet alanı yaratmak anlamına gelir.

Raporlama ve Analiz : Her ayın 1’inde gerçekleştirilir

REKLAM YÖNETİMİ3.000
TL
Hedef Kitle Analizi
A/B Testleri
Video, Görsel, İçerik, Metin Kombinasyonu
Web site ile FB Pixel Entegrasyonu
Reklam Başarılarını Ölçme
Karşılaştırmalı Rapor
Çevrimdışı Hareketlerin Satışa Dönüştürülmesi
Tekrar Satış Hedefleme
Ürün ve Kategori Bazlı Kampanya Oluşturma
Olası Satış Yaratma Stratejileri
Kampanya Oluşturma
Analiz ve Raporlama
Sıfırdan başlayan bir işletmeye göre hizmetler sınıflandırılmıştır. Sıfır noktasını geride bırakmış işletmeler için hizmetler ve ücretler değişkenlik gösterir.

Funnel


Müşterilerinizin ihtiyaçlarına göre değer ve teklif sunarak, ürünlerinizi ön plana çıkaran bir satış süreci oluşturun. Veri odaklı müşteri sızdırmayan satış süreci ile nakit probleminizi ortadan kaldırın.


”FUNNEL BİR WEB SİTESİNE GÖRE %508 DAHA FAZLA SATIŞ ORANINA SAHİPTİR”

Orta ve büyük ölçekte ki işletmeler için, finansal sıkıntıları geride bırakacak, nakit akışını tetikleyebilen bir hizmet ile karşınızdayız.

NEDEN FUNNEL?

İnsanların, dijital ortamın gelişmesiyle birlikte çok sayıda reklama maruz kalarak duyarsızlaştığını bilmekteyiz. Bu nedenden dolayı yurt dışında Harvard Business Reviews tarafından yapılan araştırmalara göre müşteriler artık satın alma kararını 7saniye gibi kısa bir süre içerisin de vermek durumunda kaldığı ortaya çıkmıştır. Diğer taraftan, bu durum ürün ve hizmet satan marka ve işletmelerin satış yapabilmesi ve rekabet gücünü artırması için 7 saniye de tepki göstermesi gerektiği anlamına geliyor. 7 saniye de etkili olabilecek satış stratejilerinin geliştirileceğinin sinyalini veriyor. Öyle bir satış stratejisi geliştirilmeli ki, satış esnasında müşteriyi yormayacak, hızlı karar vermesini tetikleyebilecek ve bu sayede hızlı satış yapılabilmesinin önü açılabilecek. Tam da böyle bir anda Pazarlama dehası olan Russel Brunson Funnel sisteminin alt yapısını kuruyor ve sistem alınan feedbackler ile hızlı bir şekilde geliştiriliyor. Bu sistem doğrudan satışı destekleyecek, tekrar satışa zemin hazırlayacak ve satışları kısa bir zamanda dikey yönde arttıracak bir yapıya dönüşüyor..

Bir web sitesine göre + %508 oranında satışları arttırabildiği araştırmalarla kanıtlanmıştır. Böylesine bir etkiye sahip pazarlama stratejisi ortaya karşı konulmaz bir güç çıkarıyor.

Satışlarını arttırmak isteyen markalar artık, müşterilerin merakını 3 saniye de cezbetmek, 7 saniye de satın alma kararına teşvik etmek durumunda kalıyor. Bu veriler ışığında:

 • Müşteriyi satın alma kararına teşvik ederken yormayacak,
 • Hızlı karar vermesini tetikleyebilecek ve
 • Hızlı satış yapılabilmesine zemin hazırlayacak olan;

SONUÇ

Funnel, çoklu alt yapıya sahip, satış odaklı bir sayfa serisidir. Müşteri aşamalı bir şekilde huniden geçirilerek istenen sonuca ulaşana kadar hedef daraltılır. Bu esnada satış yaparken, bir taraftan da davranışsal veriler toplanır ve bu veriler satış arttırmak için kullanılır.

FUNNEL KURULUM3.000
TL
Web site Entegrasyonu
E-mail Marketing Entegrasyonu
Sosyal Medya Entegrasyonu
Reklam/Kampanya Altyapısı
FB Pazarlama Optimizasyonu
FUNNEL KURULUM + DANIŞMANLIK5.000
TL
Ziyaretçilerinizi Müşterilerinize Dönüştürme
Satış Rehberliği
Doğrudan Satış Senaryoları
Veri İşleme, Anlamlandırma ve Satışa Dönüştürme
Tekrar Satış Stratejileri
Tekrar Hedefleme ile Sürdürülebilir Satış Teknikleri
Çok Kanallı Satış Entegrasyonu
Upsell Seçenekleri ile Satış Artırma
Reklam/Kampanya Stratejik Destek
Kombinasyon Seçenekleri ve Modifiye Etme
Sektöre Göre Optimizasyon
Birebir Danışmanlık🧩
Ücretlere otomasyon maliyeti dahil değildir. İşletme hedeflerine göre maliyetler değişkenlik gösterebilir.

Korku gardiyanınız değil, danışmanınız olsun”

— DijitalBilgin Founder & CEO | ÇAĞLAR BİLGİN


HEMEN RANDEVU AL


Satışlarınızı artırırken iş yükünüzü hafifletin! Yapay zeka gücüne sahip eşsiz otomasyon araçları ile işiniz için en yüksek verimliliği nasıl elde edebilirsiniz öğrenin. Gelin; Markanızı bir üst seviyeye taşıyacak olan başarı kilometre taşlarını beraber oluşturalım!


İlgili İçeriklere Göz Atmak İsteyebilirsiniz

Funnel ve CRM Stratejisini Kullanan Markalar

Başarısını Funnel ve CRM Stratejisine Borçlu Olan Markalar: NETFLİX, CRAZYEGG VE ANNMARİE. Satış huninizi planladınız. Müşterilerinizin izleyeceği satış rotasını biliyorsunuz. Bloğunuz hazır ve çalışıyor, kurşun mıknatıslarınız yerinde, ikna edici e-posta otomatik yanıtlayıcınız kullanıma hazır…

Açılış Sayfası ”Landing Page” Nedir?

Açılış sayfası nedir? Açılış sayfası ne işe yarar? Açılış sayfasının mantığı nedir ve nasıl senaryo oluşturulur? Onu diğer sayfalardan farklı kılan nedir? Açılış sayfaları neden bu kadar önemli? İzninizle bu soruların cevaplarını verelim.